Outbound Links (232)

 • Title Length:30

  دکتر پیمان حسیبی
 • <meta> Keywords Count:10

  دکتر پیمان حسیبی,paymanhassibi, Blog, Weblog, Persian,Iran, Iranian, Farsi, Weblogs, payamblog
 • <meta> DescriptionLength:62

  دکتر پیمان حسیبی - وبلاگ راه کم گذر
 • <h1> tag

  دکتر پیمان حسیبی
  پیج رنک گوگل
  پیج رنک سایت شما
  پیج رنک
  ساعت فلش
  ابزار آپلود
  کد نمایش آب و هوا
  کد نمایش آب و هوا
  قالب وبلاگ
  سلامت باش
 • <h2> tag

  حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر
  پیچک
  پیچک
 • <strong> tag

         به نام پروردگار یکتا 
  در جایی که قرن ها و فرسنگ ها با اینجا فاصله دارد، دو جاده جنگلی از هم جدا می شدند، و من...
  من راهی را که کم گذر بود برگزیدم، و تمام تفاوت ها ناشی از این انتخاب بود.
  رابرت فراست (۱۹۶۳-۱۸۷۴)
  خوش آمدید
  بهره برداری از تمامی مطالب با ذکر منبع (نام و آدرس وبلاگ) برای شما دوست گرامی مجاز می باشد
  لطفاْ نظرات ارزشمند و سوالات خود را در قسمت نظر بدهید در زیر مطلب مورد نظر بنویسید تا در کوتاه ترین زمان به آن ها پاسخ دهم
  بر خودم واجب می دانم شانزدهم آذر ماه روز دانشجو را به همه دانشجویان، به ویژه دانشجویان عزیز و فرهیخته ام در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تبریک بگم و برای همه آنها سعادت و سربلندی و موفقیت در راه رسیدن به اهداف والایشان را از خداوند متعال مسئلت نمایم.
  دانشجویانی که گل سرسبد هر دانشگاهی هستند و بدون وجود این عزیزان، رئیس و معاون و مدیر و استاد و کارمند دانشگاه کاری برای انجام دادن ندارند.
  هر چند دانشجویان اغلب من را چهره ای جدی و مقرراتی قلمداد می کنند ولی در عین حال می دانند که همه آنها را مانند برادران و خواهران خودم دانسته و سخت گیری هایم در کلاس های درس و یا آزمایشگاه ها در جهت بهبود کیفیت آموزش برای تربیت متخصصین باسواد و متعهد بوده و تمام تلاش های من و همکارانم برای ترسیم آینده ای درخشان تر برای خود آنهاست.
  وبا آرزوی آینده ای روشن برای تمام جوانان فرهیخته کشورم ایران
  بنام خالق عشق
  سلام بر ماه عشق و مستی
  این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
  این چه شمعی است که جان ها همه پروانه ی اوست
  افسوس که بجای افکارش، زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند،
  در حالی که حسین اقیانوسی بی کران و تجلی نور خدا بر روی زمین بود.
  حسین یعنی تشنه ترین دریایی که ارادت دلهای زخمی را به ساحل عافیت می رساند
  حسین آزاد زندگی کرد و  هرگز زیر بار ظلم و ستم زمانه خویش نرفت.
  این حسین کیست و چرا اینگونه فلسفه عاشورا رقم خورد؟
  حسین چه دید وچه رسالتی داشت، چرا جان و مال واهل بیت خویش را به مسلخ عشق فرستاد؟
  این چگونه عشقی است که انسان را مست و از خود بی خود می کند؟
  مولا علی علیه السلام چه دید این همه انبیاء الهی چرا این همه صدمه دیدند و سختی کشیدند، جز برای احقای دین خدا ؟
  این چیزی نیست جز عشق به الله
  اوست که اگر تمام دریاها مرکب و ملائک و زمینی ها از وصفش بنویسند باز نقطه ای را ننوشته اند
  بله حسین عاشق بود و به تمام معنا در نور و قدرت نامتناهی حضرتش محو گشته بود و اگر هزاران بار نیز زنده می شد باز مال و جان خویش را هدیه می کرد
  حسین یعنی عزیزترین عنصر خلقت
  تکیه گاه اعتماد و دست گره گشای خداوند و تنها آنان که به درهای بسته رسیده اند، عظمت توسل به او را در می یابند
  ما رهروان آن حضرتیم و باید راه  حسین را سر لوحه خویش قرار داده تا به آن چه جاودانه است و عشق خدایی است برسیم .
  تا آن شود که می گویند حسین کشتی نجات است
  فرا رسیدن ایام محرم بر تمام شیعیانش تسلیت باد
  التماس دعا
  علویه مریم السادات موسوی
  دانشگاه لودویگ، مونیخ
  پی نوشت:
  از دانشمند فرهیخته سرکار خانم دکتر موسوی به سبب نگارش متن زیبای فوق در وصف سالار شهیدان بی نهایت سپاسگزارم
  باشد که همه رهرو حقیقی راه حسین (ع) باشیم
  و شکیبایان را به پاداش ارزشمند و فرجام نیک رنج ها و مشکلات، و سرافراز بیرون آمدن از آزمون الهی بشارت ده 
  از دست غیبت تو شکایت نمی کنم
  تا نیست غیبتی نبود لذت حضور
  نقدی بر آداب معاشرت در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی
  با بهره گیری از آیات قرآنی و سخنان پیشوایان اسلام
  پیمان حسیبی
  عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز
  به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین مسایل پیش رو در جوامع علمی، محیط های آکادمیک و همچنین حلقه مفقوده سبک زندگی اسلامی در جوامع مدرن؛ به جا آوردن شایسته آداب معاشرت می باشد.در این مقاله سعی شده تا مهم ترین چالش های موجود در این مبحث با بهره گیری از آیات روشن الهی و کلام بزرگان دین مبین اسلام، همچنین تجربه ده ساله تدریس در یکی از بزرگترین دانشگاه های ایران مورد نقد و بررسی قرار گیرد. پيش از پرداختن به بحث آداب معاشرت و روابط انسانى، خوب است ابتدا دو واژه آداب و معاشرت تبيين شود. واژه آداب جـمـع ادب و بـه مـعـنـاى دانـش، هـنـر، حـسـن مـعـاشـرت، حـسـن احوال در قيام و قعود، حسن اخلاق و اجتماع خصال حميده آمده است (3) مـعـاشـرت نـيـز بـه مـعناى آميختن، اُلفت، مصاحبت، همدمى، رفاقت و زندگانى با هم، نشست و برخاستمى باشد (3)معاشرت در معناى كلّى خود، از جمله امورى است كه اولياى گرامى اسلام توجه ويژه اى نسبت به آن مـبـذول داشـتـه اند و روايات و احاديث محکمی در این خصوص در دست می باشد (14).
  انـسـان مـوجـودى اجـتـمـاعـى اسـت و ايـن ويژگى جزء خـصـوصيات ذاتى و طبيعى او محسوب می شود. برخى از نـظـريـه پـردازان عـلوم اجـتـمـاعـى نـيـز، ايـن خـصـيـصـه را معلول نيازهاى متنوّع آدمى دانسته اند؛ زيرا نيازهاى او با توجّه به استعدادهاى مختلف نهفته در وجـودش بـا مـعـاشـرت، تـبـادل افكار و ايجاد روابط نيكو با همنوعان، در يك اجتماع سازمان يـافـتـه انـسـانـى تـاءمـيـن مـى شـود. بـر اثـر هـمـيـن مـعـاشـرتـ هـا و تبادل افكار، روابط انسانى شكل مى گيرد و فرهنگ انسانى هويّت خود را آشكار مى سازد. پس شایسته است با رجوع به قرآن کریم که همچون چراغی تابناک روشنگر راهمان است و احادیث بزرگان دین این نیاز ذاتی را به شایسته ترین شکل ممکن برآورده نماییم.
  نگارنده براین اعتقاد پایبند می باشد که دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مکانی مقدس هستند و رعایت بسیاری از اصول اخلاقی در آن ها واجب است. جای هیچ تردیدی باقی نمی ماند، زمانی که اهمیت تحصیل علم و تفکر توسط پیامبر عظیم الشان اسلام به خوبی آشکار می گردد. پیامبر اکرم فرمود: (اطلبوا العلم و لو بالصین) (21).دانش را بجویید حتی اگر لازم باشد تا دورترین نقاط عالم سفر کنید.
  هدف از نگارش این مقاله ذکر و البته یادآوری در پیش گرفتن اخلاق حسنه در روابط موجود میان دانشجویان و اساتید و البته اساتید با دانشجویان است. لذا ذیلاً مهم ترین آنها مورد بحث قرار می گیرد:
  از شما دعوت می کنم برای خواندن  مقاله کامل، ادامه مطلب را دنبال فرمایید
  زمانی که برای تفسیر نتایج آزمایش های مربوط به تاثیر تنش در گیاهان نیاز مبرم به در اختیار داشتن داده های فسفات غیر آلی (معدنی) داشتم توانستم با صرف ساعتها وقت در آزمایشگاه  پژوهشکده بیوتکنولوژی و البته راهنمایی های ارزنده استاد گرانقدرم دکتر فوآد مرادی، با تلفیق چند پروتکل در زمینه سنجش فسفر، که بیشتر کل فسفر را اعم از آلی و معدنی اندازه گیری می کردند،برای نخستین بار در کشور این سنجش را انجام دهم. لذا این را مانند بسیاری دیگر پروتکل های وبلاگم با نام روش تغییر داده شده نام گذاری کرده ام. تا کنون دوستان زیادی اعم از اساتید دانشگاه و دانشجویان دکتری با مراجعه به رساله دکتری من از آن استفاده کرده اند و از طریق ایمیل سوالاتشان را پرسیده اند. لذا برای استفاده همگان با رضایت کامل آن را در اختیار علاقمندان می گذارم.
                                                                                                                                   پیمان حسیبی
   تهیه محلولها:
  تهیهاستاندارد ها:
  استخراج بهوسیله هموژناسیون :
  ).
  حسیبی، پ. 1386. بررسی فیزیولوژیکی اثر تنش سرما درمرحله­ی گیاهچه­ای ژنوتیپ­های مختلف برنج. رساله دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز.ص.145.
  عید میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت بر عاشقان طریقش مبارک باد
  خداوند مقداری خاک از قسمت های سخت و نرم زمین، خاک های مستعد، شیرین و شوره زمین را گرد آورد، و آب بر آن افزود تا گلی خالص آماده شد ، آن را بهم آمیخت تا به صورت موجودی درآید و برای آن صورتی دارای اعضاء و جوارح، پیوستگی ها، گسستگی ها آفرید، آن را جامد كرد تا محكم شود و صاف و محكم و خشک ساخت تا وقتی معلوم و سرانجامی معین و آنگاه از روح و فطرت عالی خود در او دمید و دارای افكاری قرار داد كه به وسیله آن در موجودات تصرف کند به او جوارحی بخشید كه به خدمتش پردازد و ابزاری عنایت كرد كه وی را به حركت درآورد، نیروی اندیشه به او بخشید كه حق را از باطل بشناسد و ذائقه، شامه و وسیله تشخیص رنگ ها و اجناس مختلف در اختیار او قرار داد و او را معجونی از رنگ های گوناگون و مواد موافق و نیروهای متضاد و اخلاط مختلف حرارت، برودت، رطوبت، یبوست، ناراحتی و شادمانی ساخت. در هر صورت ما مجموعه اى از صفات حق و جلوه ى اسماى اوییم ، و عبث كارى و بازى گرى در آفرینش ما وجود ندارد . سراسر وجود ما و همه ى ذرات هستى ما حق است و هر جزئى از اجزاى ما جلوه اى از قدرت و دانش و بصیرت و عدالت و حكمت است . و به همین خاطر در قرآن مجید از وجود ما تعبیر به احسن تقویم شده و پس از خلقت ما حضرت حق به خودش گفت : فتبارک الله احسن الخالقین
  قلم طاعت و عبادت كه از جانب زیباى مطلق به انسان داده شده براى این است كه انسان با اراده و اختیار خودش به وسیله ى آن قلم، خود را رنگ آمیزی نماید ، و چهره ى باطن خویش را بیارآید و آن چنان به آراسته نمودن خود بپردازد كه ملكوتیان را نه با یک دل ، بلكه با صد دل عاشق و شیفته و شیواى خود كند .
  از بركت این آراستگى و زیبایى لایق مقام قرب زیباى مطلق شود . به پیشگاه رضاى محبوب راه یابد و در سایه ى رحمت و لطف او سر سفره ى نعیم ابد بنشیند و از لذت هاى مادى و معنوى آخرت بهره مند گردد .
  قال صادق (علیه السلام): خدا انسان ها را براى چه هدفى آفرید ؟ امام فرمود : خداى بزرگ انسان را بیهوده نیافرید و باطل و بى جهت وا نگذاشت ، بلكه براى اظهار قدرتش آفرید و براى این كه طاعتش را به آنان تكلیف كند ، در نتیجه به خاطر طاعتش مستوجب رضایتش شوند ، و آنان را نیافرید تا از جانب آنان منفعتى جلب كند و زیان و خسارتى دفع نماید ، بلكه آنان را آفرید تا سودى به آنان رساند و ایشان را به نعمت هاى ابد برساند
  جمع بندی مطالب :
  خداوند سبحان آری از روح و فطرت مقدس و والای خویش که مجموعه ای کاملی از اصفات خودش در آن جمع می باشد در این تن خاکی ما دمیده است و این انسان خاکی که آفریده شده اوست ،در حقیقت امانت داراصفات و جانشین و به عبارتی اشرف مخلوقات و نماینده او در زمین است،پس ای منه خاکی ،تو جلوه ای از اصفات و خود اوییی ،پس مانند او باش و خوب زندگی کن وزیبا ببین و مجموعه ی اصفات حضرتش را به زیبایی هر چه تمام تر به نمایش بگذار،تا از این حدد مرزها و دیوارها بگذری و کل خلقت و ذاتش را ببینی و در آسمانها سیر کنی و دردایره سلطنتش به زیبایی نظاره گر باشی، که اوست توانایی مطلق و دایره قدرت و حکومتش را پایانی نیست.
  مطالعه کنندگان محترم  وبلاگ جناب دکتر حسیبی جسارتا اگر درخصوص مطالب حقیر  سوال یا نقطه نظری داشته باشند با کمال میل حاضر به جوابگویی هستم و در مجموع سوالات و اعلام نظرات جواب کلی خواهم داد.
  باتشکر
   دکتر مریم السادات موسوی
  پی نوشت:
  از سرکار خانم دکتر موسوی به خاطر نگارش متن فوق صمیمانه سپاسگزارم
 • <b> tag

  مطالب قدیمی‌تر »
  .::
  payamblog.Com
  ::.
  دکتر پیمان حسیبی
 • Images without Alt Tag

  http://payamblog.com/tem/42/10.gif
  http://payamblog.com/tem/42/12.gif
  http://axgig.com/images/93089425324238312111.jpg
  http://payamblog.com/tem/42/15.jpg
  http://namehnews.ir/files/fa/news/1393/7/8/19719_879.jpg
  http://img1.tebyan.net/big/1388/11/28142383219619012020225323230023832543.jpg
  http://saeedkeshavarz.persiangig.com/image/Estemrare-Velayat/yalda.jpg
  http://seyedreza-motahari.ir/portal/wp-content/uploads/2012/12/د1.jpg
  http://www.uplooder.net/img/image/70/e68924ef0bcad4e238b788ba67f21c6c/IMG______________________________-1.jpg
  http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/golbaran/056.jpg
  http://media.jamnews.ir/Original/1392/02/19/IMG10173368.jpg
  http://publicrelations.tums.ac.ir/images/news/imam_reza_6.jpg
  http://payamblog.com/tem/42/4.gif
  http://www.blogfa.com/photo/p/paymanhassibi.jpg
  http://www.blogfa.com/photo/g/groohashpazi.gif
  http://aloneboy.com/music/daryaft%20%5BAloneBoy.com%5D.jpg
 • Traffic

  This report show rough estimate of paymanhassibi.blogfa.com's popularity
  See the traffic for sputnik20.deviantart.com
 • HTTP Header Analysis

  HTTP/1.1 200 OK
  Content-Type: text/html; charset=utf-8
  Content-Encoding: gzip
  Vary: Accept-Encoding
  Server: Microsoft-IIS/7.5
  X-Powered-By: ASP.NET
  Date: Fri, 21 Nov 2014 01:17:05 GMT
  Content-Length: 36713
 • Dns Recode

  HostTypeTarget / IP(ipv6)TTLOther
  paymanhassibi.blogfa.comA38.74.1.501800class:IN
 • Whois

  IP Address: 173.255.194.52
  Maximum Daily connection limit reached. Lookup refused.